فروش داروی کبوتر

وبلاگ-کد لوگو و بنر

ساعت مچی

|

کد قفل کردن راست کلیک

لانه کبوتر - فروشگاه کبوتر های زیبا و بی نظیر ایران و جهان

لانه کبوتر

1392,01,04 ساعت 12:01

واتس آپ: 09369588033(0098) Whatsapp


برای دریافت به روز ترین و جدیدترین اطلاعات مربوط به


بیماریهای کبوتر، نژادهای کبوتران زینتی، تیپلر پاکستانی و


مسافتی، مقالات علمی و به روز دنیا در رابطه با کبوتر و


شناخت بیماریها، پیشگیری و درمان و... و سوالات خود در


رابطه با بیماریها عضو کانال تلگرام بنده به آدرس زیر شوید:


telegram.me/kabootarscience


به روز ترین و جدیدترین اطلاعات مربوط به بیماریهای کبوتر، نژادهای کبوتران زینتی، تیپلر پاکستانی و مسافتی، مقالات علمی و به روز دنیا در رابطه با کبوتر و شناخت بیماریها، پیشگیری و درمان را از این سایت دانلود بفرمایید:


http://kabootar.sellfile.irفروش کپسول سوپر گروث (Super growth):


این کپسول برای افزایش نطفه داری و تخمگذاری کبوترهای بالغ، رشد


و افزایش وزن شگفت آور جوجه کبوترها، جلوگیری از ضعیف شدن


کبوترهای نر و ماده در هنگام جوجه دهی و تولید جوجه هایی بسیار


درشت، سالم و مرغوب می شود.


تلفن سفارش: 09369588033فروش کپسول تریکوپلاس، درمان و پیشگیری از بیماریهای مهم کبوتر:


عملکرد دارو شامل موارد زیر می باشد:


1- درمان پوکی و لاغری کبوتر


2- درمان کت گرفتگی


3- درمان نیوکاسل گوارشی


4- درمان سرگیجه در اوایل ایجاد


5- درمان اسهال سفید و سبز


6- درمان چرک دهان


7- درمان تورم مفاصل و لنگش


8- درمان عفونت چشمی


9- درمان مشکلات تنفسی و خرخر کردن کبوتر


10- پیشگیری از بیماریهای قارچی، ویروسی و باکتریایی.


برای سفارش لطفاً فقط تماس بگیرید. پیامک نزنید. 09369588033


برای خرید کبوتر اینجا را کلیک کنید


ساختن لانه کبوتر(کوله)

 در این فصل روی صحبت با کسانی است که دارای خانه شخصی بوده واز نظر علاقه ای که به کبوتر دارند باید قبل از جمع آوری کبوتر نکات زیر را رعایت فرمایند اکثرا"دیده شده لانه هایی که برای کبوتران تهیه ویا ساخته اند دربهای ورودی کبوتر از نظر جهات اصلی شرقی ویا غربی بوده که بدترین لانه هاست وبه هیچ وجه برای آسایش کبوتر چه در تابستان وچه در زمستان مناسب نیست زیرا لانه هایی که شرقی وغربی هستند برای کبوترانی که در فصول گرم چندین ساعت پرواز می نمایند وزمان استراحت را باید در لانه بگذرانند بخاطر تابیدن آفتاب از پشت ویا جلو لانه آسایش را از این حیوان سلب وبلکه با تابیدن آفتاب به لانه نوعی عذاب را متحمل وبینه اش به مرور تحلیل می رود.

بسیاری از کبوترداران که مبادرت به پرواز کبوتران خود در گرما دارند باید به این نکته توجه نمایند چرا در روزهای اول ودوم ویا سوم کبوتر دارای قدرت پرواز خوبی بوده ولی بعد به مرور از قدرت پرواز آن کاسته وکم می شود وچرا کبوتر به خوردن دانه تمایل واشتهایی ندارد علت فقط وفقط غربی وشرقی بودن لانه ها بوده که از صبح تا غروب از پشت یا جلو آفتاب به این لانه ها می تابد ولانه را به شدت گرم وخواب وآسایش را از کبوتر سلب وبنیه بدنی کبوتر به مرور ضعیف وقدرت پرواز تحلیل می دهد واکثر کبوترداران به این موضوع کمتر توجه دارند وعدم پرواز وکم مقاومت بودن کبوتر را در نالایق بودن این حیوان دانسته ونسبت به کبوتران بدبین واحتمالا تصمیماتی بر رد کردن ویا سر بریدن آنها می نمایند در حالیکه این حیوان مقصر نیست بلکه تقصیر از ناآگاهی صاحبان آنهاست واصولا لانه های شرقی فقط برای زمستان مفید ولانه های رو به شمال برای تابستان ولانه های غربی در زمستان وتابستان برای کبوتر مضر ونامناسب ولذا جهت امتداد سقف لانه باید  ازشمال غرب به جنوب شرق باشد تا افتاب در طول روز بر روی سقف  حرکت کرده وحجم سایه سقف حفظ گرددو لانه هایی که دربهای آن روبه جهت مخالف بادهای غالب منطقه تعبیه شده با شرایطی که در زیر خواهد آمد برای چهار فصل مفید است اینک که توجه فرمودید ساختمان وبنای لانه در کدام جهت باشد بهتر است به موارد زیر نیز دقت وتوجه لازم معمول ومبذول فرمائید.

1.موقعیت خانه مسکونی  خانه ای که می خواهید در آن کبوتر نگهداری کنید دارای چه موقعیتی است وقبل از هر کار اول روی بام رفته در صورتیکه پشت بام شما مشرف به خانه های همسایه یاشد قبل از هر کار  واجب ولازم محل های مشرف به خانه های همسایگان را با آجر ویا ایرانیت محصور نمائید بطوریکه خود شما ویا مهمانهای که روی بام می آیند از دید همسایگان محفوظ باشند.

2.اگر پشت بام شما دارای چنین شرایطی نیست در صورت علاقه مفرط کبوتران را در حیاط منزل لانه سازی ونگهداری ودر صورت جلب نظرهمسایگان ورعایت مسایل بهداشتی وفقط جوجه گیری در حجم محدود.میتوان با توری کشیدن در بالکن وقفسه بندی اقدام به پرورش نمود.

3.در صورتیکه خود را واجد شرایط نگهداری کبوتر تشخیص داده وپشت بام را محصور نمودید برای ساختن لانه به نکات زیر توجه نمائید.

4.سعی شود  دربهای لانه ها رو به جهت مخالف بادهای غالب منطقه باشد .

5.پشت لانه ها بطور واجب وحتم باید آجری باشد.

6.قد پای لانه از 50/1کمتر واز 2متر بیشتر نباشد.

7.طول لانه بر حسب احتیاج ولی عرض از 2متر بیشتر نباشد

۸.کف لانه ودیواره ها حتما سیمانی  وبدون درز ویا کاشی  باشند تا قابلیت شستشو وضدعفونی را داشته باشند  ومی توان جهت کف بستر از موکتهای مقوایی نازک مخصوص مرغداری های صنعتی استفاده نمود که براحتی به صورت رولی  جمع ودفع می شوند ومخصوص این کار می باشند وشخصا از استفاده آن راضی می باشم

۹.اگر مطمئن هستید محل نگهداری کبوتر دارای پشه های زیادی است به طور حتم روی لانه های را با تور سیمی بسیار ریز بپوشانید واطراف کاسه تخمگذاری برگ درخت اکالیپتوس بگذارید تا کبوتر شب از گزند پشه وسرایت بیماری ها خصوصا آبله  مصون وبتوانداستراحت نماید وهمچنین از ورود گنجشک به داخل لانه جلوگیری شود.

۱۰.پائین لانه ها حدود 20سانت پوشیده بوده تا از خروج پر به خارج ودر زمستان از ورود آب باران  به داخل لانه جلوگیری شود.

۱۱.بطور حتم سقف لانه حدود نیم متر50سانت جلوتر ویا بیشتر از درب ورودی لانه باشد تا لانه در تابستان از تابش آفتاب ودر زمستان از باران  مصون باشد ومی توان برای عایق بندی گرمایی.روی سقف را ایزوگام نقره ای یا کاه گل ویا  بوسیله برگ های نخل خرما بپوشانیم .

۱۲.بین لانه ها برای جدا شدن از یکدیگر تیغه های  ساخته شود تا در موقع ضرورت کبوتر را بدون در دست گرفتن از لانه به لانه دیگر روانه نمائید.

14.قسمت های آجری لانه وسقف را در صورتیکه ایرانیت نباشد بطور حتم و واجب ولازم سیمان کاری ویا بند کشی وبدون شیار نمائید تا قابلیت شستشو وضد عفونی را داشته باشد.

15.اگر سقف لانه ها ایرانیت باشد درزهای کنگره ای بالا را مسدود ویا با کهنه های بی مصرف ولی تمیز مسدود نمائید تا از وزود گنجشک به داخل لانه جلوگیری شود.

16.به فاصله های 1تا20/1متر قلاب های آهنی به موازی یکدیگر در بالا وپاییین لانه نصب تا در زمستان پرده کشی به سرعت نصب وجمع گردد.

17.سعی فرمایید در زمستان از نصب نایلون روی لانه خودداری فرمائید چون وجود نایلون خروج هوا را از لانه به خارج مسدود نموده ودر نتیجه کبوتر مریض وبیشتر دچار چشم درد وآبریزی چشم می شود.

18.نی بندی لانه از سلیقه خاص کبوتردار است وسعی فرمائید از درزهای تیغه بین لانه ها استفاده نموده وفاصله نی بندی از 20سانت کمتر واز 25سانت بیشتر نباشد.

19.بطور حتم لانه هاهفته ای یکبار  جارووتمیز گردد واز انباشته شدن فضولات در لانه ها به شدت جلوگیری نمائید.

20.از پاشیدن آب ویا نمناک شدن داخل لانه شدیدا"احتراز نمائید چون باعث انواع بیماریهای کبوتر ناشی از لانه های نمناک است.

21.اگر تصمیم داشتید لانه ها را در حیاط منزل بسازید اول سعی نمائید کف لانه ودیوارهای اطراف آنرا قیرگونی نمائید تا از بروز رطوبت در داخل جلوگیری شود ورعایت 20مورد بالا را نمائید.

22.بدترین بامها آسفالته است زیرا در تابستان بعلت تابش آفتاب ووجود شن وآسفالت گرما را به خود جذب وبوی قیر وگرما کبوتر را عذاب می دهد.

23.بهترین بامها آجر یا موزاییک است که هم قابل شستشو وهم به محض پاشیدن آب گرما را از بین برده وبام را خنک می نماید.

24.پشت بام باید حداقل هفته ای یکبار شستشو وتمیز گردد.

25.لانه هائیکه درهای آن رو به مشرق باشند در صورتیکه دیوارهای پشت آن با آجر باشد وحداقل 25 سانت قطر داشته باشند مناسب ومساعد میباشند.

26.از ساختن لانه های کوچک با دربهای کوچک در حیاط ویا بام جدا"خوداری شود وبطور کلی لانه کبوتر باید انسان به راحتی در آن رفت وآمد نماید.


برگرفته از وبلاگ کبوتر اهواز جناب مهندس موذن

نظرات (1)
1393,01,12 ساعت 12:06
سلام
به ما هم سر بزن.
امتیاز: 1 1
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد